آموزش اجرای روف گاردن

آموزش اجرای روف گاردن

برای آموزش اجرای روف گاردن این مطلب را کامل مطالعه نمایید.

در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که دو مدل روف گاردن یا بام سبز گسترده و مدولار مبانی یکسانی دارند و زیرسازی هر دو به یک صورت باید انجام بگیرد برای آموزش اجرای روف گاردن قصد داشتیم ویدیو کامل آموزشی شرکت را در اختیار مخاطبان قرار دهیم ولی بدلیل رعایت نشدن کپی رایت اجازه این کار از طرف مدیریت داده نشده و به توضیحات تصویری و نوشتاری می پردازیم.

ابتدا از محل بازدید کنید

بازدید از محل بسیار اهمیت دارد اغلب در پروژه های دور مثلا در مورد شرکت که در تهران می باشد به عکسای 360 درجه بسنده می کنیم اما بهتر است در صورت نداشتن مشکل مالی بازدید با پرداخت هزینه از سمت کارفرما حضوری صورت گیرد.

طرح طرح طرح

در تمامی مقالات و مطالب سایت به اهمیت طرح پرداخته ایم متاسفانه اغلب کارفرمایان با دیدن و داشتن ایده مکان هایی که خود بازدید کرده یا عکس و تصویری از اینترنت لزوم این مرحله را نادیده می گیرند در صورتیکه در کشورهای پیشرفته یکی از زمانبر ترین و مهمترین مراحل می باشد.

 

بار سقف

از میزان تحمل بار پشت بام خود توسط مهندسین آگاهی پیدا کنید،که حجم بار تحمیلی به پشت بام شما چقدر است،این عناصر شامل :ظرف های گیاهان،گیاان،مبلمان،تجهیزات، بار برف و تعداد افرادی است که از بام استفاده میکنند.

مهندسین ایران روف گاردن طرح اولیه روف گاردن شما و همچنین نحوه پوشاندن عناصر بد چشم فضای پشت بام شما را نیز طراحی میکنند.

مهندسین ابتدا اندازه دقیق پشت بام شمارا برداشت میکنندو بر اساس موارد فوق را طرح اولیه تهیه میکنند،که پس از تاییدیه مالکین محترم به مرحله اجرا در می آورند.

انتخاب خاک برای ساختن روف گاردن

یکی از سئوالات مهم برای کسانی که درصدد  ایجاد روف گاردن می باشند این است که چه خاکی مناسب بوده و دغدغه انتخاب خاک مناسب برای روف گاردن را دارند

.

خاک باید سبک باشد ، برای خاک روف گاردن ممکن است حتی کمی گران تر از خاک باغچه هم که باشد ، سعی کنید تا می توانید خاک سبک تر اتخاب کنید  تا در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان  به علت باران و برف آسیبی به بام وارد نشود.

پیاده سازی طرح با دیتیل اجرایی صحیح

باید طرح را با توجه به جزییات صحیح مهندسی اجرا کرد و از ایده های شخصی بپرهیزید ، در تهران شاهد خرابی بسیاری از روف گاردن ها می شویم و گاها بدلیل اجرای روف توسط شرکت ها و یا اشخاص غیر مرتبط می باشد و هم هزینه ی کار چند برابر می شود و هم زمانبر شدن باعث عدم ارایه خدمات در زمان مناسب می گردد

اجرا لایه ها

  1. لایه پوشش گیاهی Plant Layer:از آنجایی که بامهای سبز تا حد امکان سبک طراحی می‌شوند، اغلب شامل گیاهانی هستند که بتوانند در خاک کم عمق و با مراقبت و نگهداری کم رشد کنند.
  2. محیط کشت Growing Medium::فضایی که گیاهان در آن شروع به رشد و نمو می‌کنند. محیط کشت به واسطه الزامات خاص سازه‌ای باید وزن کمی داشته باشد به همین دلیل نسبت به خاک معمولی تفاوتهایی دارد. در این حالت باید از محیطی برای کشت استفاده کرد که حتی الامکان سبک بوده و وزنش حدود ۹۰۰ کیلوگرم در هر متر مکعب در حالت مرطوب باشد. یک مخلوط معمولی مرکب از یک سوم ماسه، یک سوم سنگ‌های متخلخل و یک سوم گیاخاک مصنوعی (ترکیبی از چوب پوسیده و کود نباتی) محیطی مناسب را تشکیل می‌دهد.
  3. لایه زهکش:لایه زهکش خود می‌تواند مجموعه پیچیده‌ای از لایه‌های دیگر به شرح زیر باشد:
  • لایه صافی Filter Layer: در بین محیط کشت و لایه زهکش فیلتری قرار دارد که رطوبت را از محیط ریشه‌ها دور می‌کند و مانع از گندیدگی ریشه‌ها می‌شود. این فیلتر می‌تواند شامل یک بافت پارچه‌ای باشد. این فیلتر حتی می‌تواند لایه‌ای از شن و ماسه باشد..

در انتها می توانید با ما برای اجرای طرح و یا ارایه طرح در تماس باشید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *