ایجاد تراس سبز در روف گاردن

ایجاد تراس سبز در روف گاردن

ایجاد تراس سبز در روف گاردن : امروزه در زندگی شهری با توجه به افزایش ساخت و ساز و مجتمع نشینی ،تنها فضای سبز در ساختمانها به حیاط،تراس و روف گاردن منتهی می شود که به صورت خصوصی تر همان تراس مورد استفاده افراد خانواده می باشد،که می توان فضایی دلنشین را برای استراحت و مطالعه به وجود آورد.

اولن گام برای ایجاد فضای سبز حتی اگر محدودیت فضا داریم ،استفاده از گلدان های آویزان از سقف است.با این ترفند فضای تراس پر از گل و گیاه می شود.و در استفاده از فضای کف صرفه جویی می شود.استفاده از گلدان های دیواری و ایجاد دیوار سبز نیز گزینه دیگری است که جلوه زیبایی به فضا می دهد و از این طریق می توان فضای مفیدی در تراس ایجاد کرد، که این امر باعث ایجاد فضای کافی برای قرار دادن مبلمان جهت استراحت و نشستن می شود.

ایجاد تراس سبز در روف گاردن با گلدان آوزان

ایجاد تراس سبز در روف گاردن با گلدان آوزان

المان ها برای ایجاد تراس سبز در روف گاردن

المان های دیگری که به تراس روح می بخشد استفاده از آبنما است.

یکی از عناصر الحاقی، که بهتر است در تراس های بزرگ و یا روف گاردن استفاده شود، آبنما می باشد. می توان با توجه به محدودیت فضایی از آبنمای دیواری یا ترکیبی برای طراحی تراس سبز استفاده کرد.

استفاده از وسایل طبیعی و بکر مثل کنده درخت ،نورهای رنگی ،مبلمان دارای نور و نورپردازی مناسب میتواند فضایی خاص و منحصر به فرد درست کند.

استاده از کنده درخت در تراس سبز یا روف گاردن

استاده از کنده درخت در تراس سبز یا روف گاردن

در نورپردازی فضای بیرونی می توانید از روشنایی ها ی ریسه ایی یا نور های نقطه ای استفاده کنید تا فضای رویایی تری داشته باشید.

استفاده از چمن مصنوعی و ترکیب آن با دیگرمصالح زیبایی فضارا دو چندان می کند.

همچنین از چتر،سایبان،باربیکیو ،نیمکت و صندلی، کوسن های رنگی نیز میتوان در تراس استفاده کرد.

در سیر تکاملی تاریخ، ارتباط فضای بیرون یا باغ به داخل ساختمان، نمونه های بسیار جالبی و تاریخی وجود دارد که می تواند گویای اهمیت این مطلب باشد. به عنوان مثال تراس یا ایوان های قصرالحمرا، تاییدی این مدعا می باشد. در تراس برای حفظ زیبایی و ارتباط بیشتر با محیط، قطعات یا قسمت هایی را برای گلکاری، کاشت گیاهان فصلی و دائمی تخصیص می دهند و آمیختگی های خاصی از سنگ فرش و گیاه پدید می آورند. گاهی تراسها را با انواع مصالح ساختمانی بصورت سرپوشیده توسط گیاهان رونده احداث می کنند و تحت عنوان باغ های تراسی سرپوشیده می نامند. عمدتا بایستی گفته شود هدف از روف گاردن یا (تراس سر پوشیده)، نزدیکی بیشتر به طبیعت و محیط می باشد. به قول یکی از نویسندگان انگلیسی اگر روف گاردن به نحو مناسب و مطلوب طراحی و هم چنین گیاهان مناسبی برای آن انتخاب شود می توان در طول تابستان یک فستیوال دراز مدت از رنگهای مختلف پدید آورد. در مناطقی که شرایط بیرونی برای حفظ گیاهان روف گاردن وجود ندارد از دیواره های شیشه ای و یا چوب های خیزران و… در اطراف تراس استفاده می کنند.

ضمنا گیاهانی از قبیل پاپیتال (همیشه سبز) برای آراستن روف گاردن یا تراس مناسب می باشد. در فضای این گونه تراسها می توان انواع گیاهان زینتی را در گلدان و یا جعبه های بزرگ نگهداری  کرد و هم چنین توسط شبدر سه برگ می توان پرچین زیبایی را پدید آورد.

 

ایجاد تراس در روف گاردن

ایجاد تراس در روف گاردن

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. ساغر گفت:

    استفاده رو نوشتین استاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *