باربیکیو در روف گاردن

باربیکیو در روف گاردن

پختن مواد غذایی به‌سیخ‌کشیده‌شده بر روی زغال داغ یا میله‌های برقی را باربیکیو می‌نامند،در ایران روف گاردن سعی شده برای تمامی روف ها در صورت امکان باربیکیو تعبیه شده و المان باربیکیو نیز با ساختار کلی روف گاردن یکسان باشد،برای همین این بحث به طراحی باربیکیو در روف گاردن یا حتی فضایی همچون بالکن یا حیاط خانه می پردازیم.

برای خرید باربیکیو مسلما می توان به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کرده و این دستگاه را با توجه به فضا و محل قرارگیری تهیه کنید اما مسأله اصلی ایجاد فضای باربیکیو در روف یا بالکن شماست،مراحل طراحی به شرح زیر است.

 

محل قرارگیری باربیکیو

این بخش بسیار مهم است اما بهتر است مهمترین فاکتور یعنی دود و بوی ایجاد شده از کباب کردن را در جانمایی باربیکیو در نظر بگیرید،اینکه باربیکیو در فضایی بسته باشد باید با هود مجزا امکان خارج شدن دود و بو محیا شود ،اگر قصد دارید که باربیکیو را در آلاچیق قرار بدهید، پیشنهاد ایران روف گاردن به شما این است که از فاصله میان دو ستون آلاچیق برای محل قراری آن استفاده کنید،در صورتیکه روف گاردن بدون آلاچیق کار شده باشد بهترین کار ایجاد فضایی برای طبخ جدا از فضای استفاده شده برای آبنما و نشیمن است.

اگر شما به هر دلیلی دوست ندارید باربیکیو شما دیده شود می توانید با تعبیه باکسی که اغلب چوبی است باربیکیو را بپوشانید

در نهایت اگر کار ساخت و ساز روف گاردن شما به پایان رسیده و فضایی با این مشخصات را در آن در نظر نگرفته اید می توانید از دیگر نمونه های باربیکیو استفاده کنید. نمونه پایه دار با چرخ، می تواند به صورت متحرک به راحتی برای قرارگیری در بخش های مختلف روف شما جا به جا شود.

تعیین ارتفاع مناسب برای پیشخوان باربیکیو

اگر تمایل دارید که باربیکیویی ثابت داشته باشید باید به خاطر داشته باشید محل مناسب برای محل قرارگیری آن اولین چیزی است که باید در خصوص آن تصمیم گیری کنید. ارتفاع پایه باربیکیو باید به اندازه ای باشد که یک نفر در حالت ایستاده به راحتی بتواند با آن کار کند، پس نیاز است که پیشخوانی در زیر آن در نظر بگیرید. حتی اگر روف گاردنی بسیار کوچکی دارید تنها کافی است که در میان فلاور باکس ها در حاشیه حیاط یک پیشخوان با ارتفاع استاندارد قرار داده و باربیکیو را روی آن متصل کنید.

انتخاب میز و صندلی مناسب

در اغلب طرح های روف گاردن دیده می شود که طراح راحتی و کاربردی بودن میز و صندلی را در نظر نگرفته و در نهایت لذت استفاده از باربیکیو را از دست می دهد و در نهایت منجر به تغییر کلی فضا و میز و صندلی ها می شود .

لذا لارم است با انتخاب ابعاد مناسب میز و صندلی و فضای اظراف محیظی مناسب برای صرف غذا و کباب کردن ایجاد شود.

طراحی کابینت زیر پیشخوان باربیکیو

با تعبیه کمد های کابینت مانند در زیر پیشخوان فضایی برای نگهداری از لوازم و وسایل مخصوص برای این کار در نظر بگیرید.درب های چوبی و سطح چوبی روی سکو به هماهنگی فضا کمک کرده است.این پیشخوان به ما در پخت و پز عالی کمک می کند.

 انتخاب مصالح و وجود سینک ظرفشویی در کنار باربیکیو

انتخاب مصالح ساخت پیشخوان باربیکو از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی کند و مانند بخش های مختلف ساختمان باید متناسب با علاقه و دیگر اجزای فضا انتخاب شود.نکته قابل اهمیت دیگر در طرح وجود سینک ظرفشویی در فضای باز و در کنار باربیکیو است که می تواند به سهولت کار و حفظ بهداشت کمک بیشتری بکند و ایران روف گاردن استفاده از انرا کاملا توصیه می کند حتی اگر اندکی از فضا را از دست بدهید.

مصالح زیر پیشخوان

سنگ و چوب دو مورد پر کاربرد هستند.

البته گچ و سیمان سفید هم می تواند گزینه های بعدی باشند.

اگر سنگ ها را با حالت و ظاهر طبیعی خود به کار بگیرید حس ارتباط با طبیعت را تقویت خواهید کرد.

برای اینکه در استفاده از باربیکیو در روز های بارانی و آفتابی مشکلی نداشته باشید بهتر است سایبانی برای آن بسازید.

 

امیدواریم تمامی موارد را ذکر کنیم با ایران روف گاردن در ارتباط باشین و مشاوره بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *