جداکننده در روف گاردن یا بام سبز

در مطلب جداکننده در روف گاردن یا بام سبز قصد داریم با مقوله جدا کننده روف گاردن شما را آشنا کنیم با ما همراه باشید وبه توضیحات در مورد جدا کننده هایی از جنس آهن ، پلی اتیلن و چوب توجه کنید.
بخش جدا کننده این است که اغلب قسمت شنی رو از قسمت چمن و یا چوب جدا کند با توجه به ماهیت متفاوت خاک این جدا کننده برای جدا کردن خاک از هرگونه و موادی نیز استفاده‌ می گردد.

 

جداکننده در روف گاردن

جداکننده در روف گاردن

این بخش می تواند به عنوان بخش نما و یا بخش هایی از هر قسمت از ساختمان باشد به طور مثال در سرویس های بهداشتی اغلب توصیه می گردد که نواری برای تفکیک استفاده کنید اما در مورد روف گاردن و لنداسکیپ این ماجرا با استفاده برای سالم نگه داری سازه نیز همراه است بهتر است جدا کننده در طراحی لحاظ شود و دارای رنگ های متفاوتی با اجزای کناری باشد و بهتر است روی آن را با متریال های گوناگون پوشش دهید،در زمینه خرید نیز توصیه میکنیم حتما در کارگاه ساخته شود و ترجیحا از خرید پلی اتیلن آماده خودداری نمایید، در صورت خرید نیز از نصب آن بدون استفاده از اکیپ ماهر خودداری نمایید
جدا کننده های روف گاردن در حالت کلی باید توان نگه داری بار ناشی از اطراف را داشته باشند و در مورد آن به هیچ عنوان از ضخامت کمتر از ۲ میل استفاده نکنید ، این جدا کننده ها حتما باید ۲لایه اپوکسی را داشته باشند در مورد ورق های گالوانیزه نیز همین طور است اما در مورد خاک ها و فلاور باکس های با ارتفاع بالاتر از ۵۰ سانت بهتر است به تنهایی از ورق استفاده نکنید و حتما با دستک های افقی در داخل و یا پشت و یا شاسی کشی از قبل و ایجاد شبکه کار را اجرا کنید این شبکه ها نیاز به طراحی دارند و فواصل و ضخامت قوطی یا هر پروفیل استفاده شده با بار خاک و گیاه و درخت طراحی می شود در مورد بار خاک نیز از مبحث ۶ ساختمان استفاده کنید و توجه کنید که بار باد وارده به گیاهان در این نیرو بسیار موثر است بدلیل وزن بالای ریشه و تحرک آن حتی با وجود مهار ریشه نیز لنگر بالایی بر جداکننده وارد می کند ،توجه کنید برای ارتفاع های بالای ۱ متر نیاز به طراحی سازه می باشد و حالت کلی ای ندارد و بهتر است با مشورت تمامی موارد ساخته شود،در مورد جدا کننده های با جنس بلوک نیز بهتر است از نوع تو پر و وزن بالاتر و به اصلاح پرسیمان استفاده شود،که با مقاومت بالاتری هستند البته این نوع از بلوک ها باید در ضخامت های بالای ۱۰ استفاده شوند و حتما کاشت آرماتور در دیواره ها صورت پذیرد ، اما در مورد بلوک های سفالی بهتر است در روف گارذن استفاده نگردد.
برای جدا کردن قسمت خاکی از قسمت خاکی و یا هر قسمت دیگری بهتر است از جداکننده هایی با جنس پلی اتیلن استفاده که از نظر بازیافتی نیز تجدید پذیر و بازیافت پذیر باشند در اغلب موارد بهتر است نوار نوری نیز در این مسیرها قرار دهیم که البته به نظر شما (مشتری) بستگی دارد.

 

divider_roofgarden 

جداکننده در روف گاردن یا بام سبز

جداکننده در روف گاردن یا بام سبز

توضیحاتی کامل در مورد پلی اتیلن ها
پلی‌اتیلن‌ها خانواده‌ای از گرمانرمها می‌باشند که از طریقپلیمریزاسیون گاز اتیلن (C2H4) بدست می‌آیند. از طریق کاتالیستو روش پلیمریزاسیون این ماده می‌توان خواص مختلفی همچون چگالی، شاخص جریان مذاب (MFI)، بلورینگی، درجه شاخه‌ای و شبکه‌ای شدن، وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولی را در آن‌ها کنترل کرد. پلیمرهای با وزن مولکولی پائین را به عنوان روان‌کننده(Lubricant) به کار می‌برند. پلیمرهای با وزن مولکولیمتوسط واکس‌هایی امتزاج پذیر (مخلوط پذیر) با پارافین می‌باشند و نهایتاً پلیمرهایی با وزن مولکولی بالاتر از ۶۰۰۰ در صنعت پلاستیکبیشترین حجم مصرف را به خود اختصاص می‌دهند. پلی اتیلن شامل ساختار بسیار ساده‌ای است، به‌طوری‌که ساده‌تر از تمام پلیمرهای تجاری می‌باشد. یک مولکول پلی اتیلن زنجیر بلندی از اتم‌های کربن است که به هر اتم کربن دو اتم هیدروژن چسبیده‌است
اما جداکننده چوبی
در مورد جداکننده چوبی پیشنهاد ایران روف گاردن این است که برای جدا کردن خاک از شن و آهن از چوب استفاده نکنید به دلیل قابلیت خورنده بودن چوب ونیز خش پذیری و خرابی ها به مرور زمان باعث خورده شدن و همچنین خرابی خاک می شود .

 

جداکننده در روف گاردن یا بام سبز

جداکننده در روف گاردن یا بام سبز

در ضمن هزینه جداکننده چوبی بسیار بالاست.
اما جدا کننده فلزی
جدا کننده ی فلزی نیز میتوانید یکی از جداکننده های مقرون به صرفه باشد به شرطی که به صورت کامل و اصولی روی آن اپوکسی شود.
توجه به این مسئله همیشه بسیار حائز اهمیت است که پوشش اپوکسی با توجه به مناطق مختلف و میانگین بارش متفاوت است.بهرحال پوشش اپوکسی به هیچ عنوان تک لایه نیست و در اغلب موارد ۳ لایه ی ۲ میکرونی می باشد.
جدا کننده های سنگی
گاهی از قلوه و یا سنگ های درشتر برای جداسازی فضاها استفاده می شود در کل بسته به طرح هر گونه متریالی امکان جداکننده بودن دارند اما باتوجه به ویژگی های خاک باید خاصیت ضد اسیدی و بازی را دارا باشد.

جداکننده در روف گاردن یا بام سبز

جداکننده در روف گاردن یا بام سبز

در انتها
در ایران روف گاردن با توجه به طراحی کلی بام سبز یا روف گارذن به تمامی موارد بالا توجه می شود و بهتر است جداکننده توسط طراح پیشنهاد شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *