روش کاشت گلها در روف گاردن

روش کاشت گلها

روش کاشت گلها در روف گاردن  : خانه ، روف گاردن و حیاط خود را با گل ها خوشحال و زیبا کنیم.

این مراحل را دنبال کنید تا مکان های مورد علاقه خود را با افزودن گل ها شاداب کنید.

 

راف والدر ارسون:زمین با گل ها می خندد.

 

بخش اولروش کاشت گلهادر روف گاردن : گل مورد نظر برای ساخت روف گاردن ، حیاط،تراس خود را انتخاب کنید.

1-بهترین نوع خاک را خریداری کنید.

گل ها مانند بقیه گیاهان سبز نیاز به خاک خوب برای رشد و قوی شدن دارند.صرف نظر از اینکه گل خودرا در گلدان یا باغچه می کارید،خاک باید مناسب باشد.

مکان و گلدان مناسب را برای گل های خود بیابید و سعی کند بهترین گلدان و مکان را برای گل های خود اتخاب کنید.

Plant-Flowers-Step-1

Plant-Flowers-Step-1

2-مکان مورد نظر خورا انتخاب کنید.

اگرچه گل ها به طور عموم،راحت رشد میکنند،اما آنها نمیتوانند هرجایی رشد و نمو کنند.جاهایی که نور مستقیم آفتاب دارند یا خیلی در سایه هستند ،مشکل برای رشد بعضی از گیاهان ایجاد می کند.نور مناسب برای گل انتخابی خودرا روف گادن یا جای مورد نظر خود پیدا کنید.

 • اگر شما در حال رشد دادن گیاه خاصی هستید،تنظیمات نور مناسب برای گیاه را بررسی کنید و طرح خودرا انتخاب کنید.
 • شما ممکن است در نهایت یک منطقه بانور خورشید بیشتر یا کمتر از محل اولیه انتخابی خود، داشته باشید.
 • اگر شما در کاشت چندین نوع مختلف گل ،برنامه ریزی کرده اید ،آنهایی را انتخاب کنید که نیاز به نور و سایه مشابه داشته باشند تا به یک اندازه در آن محل رشد کنند.
Plant-Flowers-Step-2

Plant-Flowers-Step-2

3-گل های خودرا انتخاب کنید.

 •  از یک بازار گل محلی دیدن کنید تا بهترین گل هارا برای روف گاردن یا حیاط خود انتخاب کنید.بذرها،گیاهان کوچک ،پیاز گل ها و…بنابراین بر روی گل هایی که از آنها لذت میبرید و به زیبایی روف گاردن یا حیاط شما می افزاید تمرکز کنید.به برچسب هایی که برروی گل ها یا بسته های بذر هستند دقت کنید تا مطمئن شوید گلهای مورد نظر شما هستند.
 • به دنبال اندازه تکمیل شده گل باشید. آیا بسیار بزرگ و پررنگ، و یا نسبتا کوچک است؟ آیا به سمت بالا رشد می کند و بلند میشود ؟یا مانند یک انگور به طرف اطراف رشد میکند؟
 • قبل از نگاه کردن به تمام انواع موجود، در مورد گلهای بومی بپرسید. گلهایی که بومی در منطقه شما هستند، قبلا از لحاظ رشد و نوع خاک، دما و رطوبت شناخته شده اند.
 • بررسی کنید که گل در حال رشد شما ،یک ساله یا چند ساله است. یک ساله تنها یک بار در سال گل می دهد و سالانه باید دوباره پرورش داده شود، این نوع گل ها به خاطررنگ های روشن و شکوفه های زیبایشان شناخته شده اند. گل های چند ساله ها هر ساله رشد می کنند بدون اینکه مجبور به دوباره پرورش دادنش باشید و در به مرور زمان به رشد بیشتری ادامه می دهند.
 • الزامات آبیاری برروی برچسب گل ها را بخوانید. بعضی ها اغلب به آب بیشتری نیاز دارند، در حالی که بعضی دیگر به ندرت نیاز دارند. اگر شما چندین نوع مختلف از گل را دریافت می کنید، سعی کنید آنهایی را انتخاب کنید که نیازهای مشابه آبیاری دارند.

4-گل ها را در زمان مناسب بکارید.

اکثر گلها در شرایط آب و هوایی خیلی سرد یا گرم رشد نمی کنند، بنابراین بهتر است گلها را بهار بکارید، زیرا  بهترین زمان است.اکثر گل ها در شرایط آب و هوایی خیلی سرد یا گرم رشد نمی کنند، بنابراین بهتر است گلها را بهار بکارید، زیرا  بهترین زمان است. اگر چه کاشت در بهار خیلی بدیهی میباشد، هنر اصلی انتخاب زمان مناسب است. به استثنای پیاز و گل های وحشی ، این گل ها را در پاییز بکارید تا حداقل دو هفته پس از تازه ترین یخ زدگی صبر کنید، و از کاشت جلوگیری کنید تا درجه حرارت در شب به طور منظم بالاتر از انجماد باشد.

 • برای دستیابی به بهترین زمان برای کاشت گل در منطقه خود، از یک تقویم کشاورزی استفاده کنید. به دلیل تفاوت های هوا در مکان های مختلف، گل ها را می توان از هر فوریه تاجولای کاشت.(بهمن تا تیر)
 • بسته ی گل های گاشته شده را بررسی کنید،تا بهترین زمان کاشت گل ها را پیدا کنید.
Plant-Flowers-Step-4

Plant-Flowers-Step-4

بخش دوم روش کاشت گلها : گل ها را بکارید.

1-خاک محل مورد نظر را حفر کنید.

اگر شما بذر گل را می کارید،نیاز به حفر 1/4 اینچ یا 0.6 سانتیمتر دارید.بررسی توصیه های لازم برای  کاشت هر گل و فهمیدن عمق  کاشت آنها خیلی مهم است.یک گل پیونده خورده نیاز بهعمق به اندازه ریشه خودش و قرارگیری کامل ریش در خاک دارد.گل ها نباید با خاک خه شوند.بنابرای کاشت عمیق آنها ضروری نیست.

Plant-Flowers-Step-5

Plant-Flowers-Step-5

2-گل ها را بیرون بیاورید.

این مرحله برای گل های پیوند خورده است.مادامی که گل ها در گلدان پلاستیکی هستند.به آنها آب بدهید.تا خاک ها سیراب شوند،سپس گل هارا بیرون بیاوریدو به آرامی ریشه هارا با دست بشویید.این کار باعث رشد ریشه ها در خاک  و جلوگیری از توده شدن ریشه ها می شوند.

3-گل ها را تغذیه کنید.

قرار دادن کمی مواد غذایی مانند کود به گل ها کمک می کندتا سریع تر رشد کنند و شاداب باشند.چند قاشق غذاخوری به انتهای هر حفره ای که قرار است گل کاشته شود اضافه کنیدو به آرامی با انگشتان دست درون خاک قرار دهید.

Plant-Flowers-Step-7

Plant-Flowers-Step-7

4-گل هارا بکارید.

هر گل را در گودال حفر شده مخصوص به خود قرار داده و با دستان خود فضاهای خالی اطراف گل و ریشه آن را پر کنید.از ریختن بیش از اندازه خاک برروی ریشه پرهیز کنید.به هیچ وجه ساقه گل ها نیز نباید با خاک پوشانده شوند.

بخش سوم روش کاشت گلها در روف گاردن : نگهداری از گل ها

1-گل هارا به طور منظم آبیاری کنید.

به استثنای بارندگی طبیعی ،برای آبیاری گل های خود وقت اختصاص دهید.اگرچه نیاز های گل ها براساس رطوبت ونوع گیاه متفاوت است اما برای پرورش گل ها و جلوگیری از فرسایش خاک استفاده از چند فنجان آب برای هر گل یا استفاده از آبیاری اتوماتیک و فواره های آبیاری،الزامی است.

2-علف های هرز را از بین ببرید.

اگر شما میخواهید گل های شما در مرکز توجه قرار بگیرد،اجازه ندهید علف های هرز اطراف گل های شمارا پر کند.همانطور که می بینید ظاهر علف های هرز خوشایند نیست.آنها را از اطراف گل هایتان از دل خاک بیرون بکشیدچون نه تنها جذاب نیست بلکه مواد مغذی خاک را مصرف می کنند و سلاامت گل ها را به خطر می اندازند.

3-جدا کردن گل های خشک از ساقه آن ها

هروقت گل ها پژمرده یا خرد شدند،آنها را جدا کنید.جدا سازی گل ها و برگ های خشک ،باعث رشد گل های جدید و تازه می شود.

4-یک پایه کنار گل های خود جایگذاری کنید.

اگر گل های شما در طول قدی رشد می کنند،ممکن است به مررو زمان به خاط سنگین شدن نتوانند روی وزن خود بایستند.چوب بامبو یا شاخه درخت به طور مستقیم در خاک قرار دهیدتا گل ها بتوانند در برابر افتادن مقاومت کنند.این چوبها برای گل هایی که به اطراف رشد پراکنده دارند ،موثر است.

Plant-Flowers-Step-12

Plant-Flowers-Step-12

5-گل هایی که بزرگ شده اند را به ظرف های بزرگتر انتقال دهید.

همانطور که شما به رشد بهتر گل ها کمک می کنید،آنها ممکن است خیلی بزرگ شوند و جای قبلی برایشان تنگ شود.برای همین آنهارا به جای بزرگتر منتقل کنید و در گلدان خالی شده،گل های جدیدی بکاریدفبه این ترتیب رفته رفته باغ شما پر از گل میشود و در نهایت حیاط یا تراس و یا روف گاردن زیبایی خواهید داشت.

 

 

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

 1. محسن گفت:

  سوالارو دیدم جواب نمیدین
  البته با خسته نباشیناز سایت غنی تون
  نگهداری از روف گاردن وظیفه شخصه
  مجری بیمه نمیکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *