روف گاردن در تهران

روف گاردن در تهران

در این مقاله به روش طراحی و فاکتور های مهم در ساخت روف گاردن در شهر ها بخصوص روف گاردن در تهران می پردازیم.

وضعیت تهران

 انتشار گازهای گلخانه ای و گرم شدن زمین، انتشار آلودگی ها و انباشت زباله، کاهش دسترسی به آب شیرین و سالم، افزایش جمعیت و نابودی تنوع زیستی، مهمترین مخاطراتی است که در حال حاضر سیاره زمین را تهدید می کند و آن را بسوی نابودی پیش می برد.

مطمعنن تهران نیز دچار این گرما و گرم تر شدن زمین شده است و هر سال رکورد جدیدی از بالاترین دما را از خود ثبت می کند .یکی از مواردی که کمک به کاهش دما و مطبوع تر شدن هوا می کند پوشش گیاهی مناسب و متناسب با جمعیت و تراکم شهری است  بر همین اساس مصوبه برج‌- باغ‌ها یکی از مصوبات دوره دوم شورای شهر تهران است که در سال۸۲ به تصویب رسید و در شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور نیز تایید شد و در مفاد طرح تفصیلی شهر تهران قرار گرفت. طبق این مصوبه، متولیان ساخت‌وساز می‌توانستند صرفا در ۳۰ درصد از مساحت باغ، ساخت‌وساز انجام دهند و ۷۰ درصد باقی مانده باغ را حفظ کنند، اما در عمل چنین نشد چون اولا شهرداران مناطق در شوراهای معماری بعضا تا ۵۰، ۴۰ درصد اجازه سطح اشغال در طبقات را دادند و ثانیا به بهانه تامین پارکینگ، در زیرزمین‌ها بر اساس مصوبات کمیسیون ماده ۵ بعضا ۶۰ تا ۷۰ درصد زیر زمین، تحت ساخت رفت و با ایجاد رمپ‌ها در فضای باقی مانده که بخشی از فضای ۷۰ درصد باغ را اشغال می‌کرد، عملا شاهد از بین رفتن باغات شهر شدیم و به سمتی رفتیم که به جای رشد تناسب پوشش گیاهی به جمعیت با کاهش آن روبرو شدیم.

با این شرایط بهتر است برای کاهش دمای ساختمان در تهران خودتان دست به کار شده و بام سبز یا روف گاردن خود را بسازید ،ابتدا طرح را با مشورت ما بدست بیاورید.

تفاوت طرح هر شهر می تواند با توجه به میزان بارندگی و اختلاف دما ی روز شب و بیشینه دمای سال و کمینه ی آن باشد این عامل باعث می شود نتوان در چیدن گیاهان و درختان طرح یک شهر را در شهری با شرایط متفاوت استفاده کرد.خوشبختانه در تهران کمینه دمای سال بقدری پایین نیست که باعث یخ زدگی و از بین رفتن گیاهان شود ولی در طراحی بهتر است دوره 50 ساله ی هر شهر لحاظ شود.

یکی از زیباترین استفاده از مکان ها در تهران برای اجرای گاردن و باغ پل طبیعت است

مشکلات روف گاردن در تهران

1 با توجه به بارندگی به نسبت کمتر تهران نیاز آبیاری بیشتری در تهران احساس می شود که البته با یک آبیاری اتوماتیک این مسئله حل شدنی است

2 بدلیل آلایندگی بالا روف گاردن با جذب زیاد آلاینده ها توسط گیاهان، خود آنها خطر انتشار آلاینده از طریق ورود به زنجیره غذایی را خواهند داشت.

3 گاها بدلیل دمای بالا گونه های ضعیفتر در مقابل نور خورشید را نمیتوان در تهران استفاده کرد متاسفانه در بسیاری از بام ها بدلیل نداشتن تخصص روف گاردن هایی با گیاهانی غیر مرتبط ساخته شده است

مهمترین کمک اما به خودتان در تهران است

سیستمی به نام پاکسازی زیستی توسط گیاهان که توضیح می دهیم

پاکسازی زیستی توسط گیاهان
یکی از انواع پاکسازی زیستی، پاکسازی زیستی توسط گیاهان (phytoremediation) بوده که به معنی استفاده از توانایی طبیعی گیاهان در جمع آوری، تجزیه و حذف مواد شیمیایی ، سمی ، آلاینده ها از خاک و یا آب می باشد. از این توانایی می توان در جهت پاکسازی فلزات، آفت کش ها، حلال ها، مواد آتش زا، نفت خام و شیرابه نشتی از جایگاه های دفن زباله استفاده کرد.
از گیاهانی که با استفاده از آنها مطالعه روی این فرایند در جهان در حال انجام است می توان به آفتابگردان، کلم، شمعدانی و جنس هایی از خانواده مرکبات اشاره کرد. از مزایای این روش، سازگاری با محیط زیست، به صرفه بودن و پایداری آن است. دیگر اینکه فلزات جذب شده بوسیله گیاهان را گاه می توان با استخراج زی توده گیاه، بازیابی کرد. با این روش می توان از نشست آلاینده ها به داخل آبهای زیرزمینی جلوگیری نموده و یا آن را کاهش داد.

قیمت روف گاردن در تهران

برای دست یابی به قیمت روز بهتر است با ایران روف گاردن تماس بگیرید و این مطلب رو مطالعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *