هزینه اجرای روف گاردن | قیمت بام سبز

هزینه اجرای روف گاردن | قیمت بام سبز

هزینه اجرای روف گاردن را بررسی می کنیم ، در این مقاله رقم های اعلام شده مربوط به سال 96 می باشد.

rooftop-gardens-acros-fukuoka-japan

rooftop-gardens-acros-fukuoka-japan

هزینه اجرای روف گاردن و طراحی روف گاردن به 3 مرحله زیر تقسیم بندی می شود و به آیتم های مختلفی بستگی دارد:

طراحی به دانش ایجاد یک طرح از تصویری ذهنی، خیالی یا واقعی گفته می‌شود. طراحی در معنای تخصصی، مفاهیم و کاربردهای متنوعی را دربر می‌گیرد، از این رو مانند واژهٔ هنر با یک تعریف مشخص نمی‌توان تمام جنبه‌های آن را بیان کرد.
سابقه اولین طراحی‌ها بسیار کهن است.شاید بتوان گفت قدیمی‌ترین طرحها مربوط به دورانی است که بشر درون غارها زندگی می‌کرده‌است

مرحله اول: برداشت پلان پشت بام – بررسی استحکام و تقسیم بار – بررسی نیازها – ایده پردازی – طراحی

ترکیب فولاد ضد زنگ و سنگ

ترکیب فولاد ضد زنگ و سنگ

مرحله دوم : آماده سازی – برق کشی  – لوله کشی – نصب سیستم های کنترل مراقبت – زهکشی – نصب  محصولات سیستم روف گاردن و گیاهان که مثلا فضای سبز روی بام میتواند به صورت گیاهان پوششی و یا ترکیبی از درختان و درختچه باشد، هرچه میزان درختچه و درخت و تراکم و تعداد آنها بیشتر، قاعدتاً هزینه اجرای روف گاردن بالاتر خواهد بود.

Create-a-Rooftop-Garden-Step-5

Create-a-Rooftop-Garden-Step-5

مرحله سوم : بخش نهایی درگام اول ابتدا نیازها و امکاناتی که کارفرما نیاز دارد با توجه به نوع سازه مورد بررسی قرار می گیرد سپس به فاز طراحی و نمونه سه بعدی می انجامد.

بطور کلی تهیه نقشه های اجرایی، نقشه های مربوط به زیرساخت مناسب جهت المان های معماری موجود در طرح از قبیل آب نما، آتشدان، آلاچیق، مبلمان فضای باز، همچنین طراحی سیستم آبرسانی مناسب با توجه به پوشش گیاهی،جهت نگهداری گیاهان و آبیاری منظم در فواصل مشخص و با توجه به محدودیتهای نیروی انسانی در مراقبت و باغبانی در پشت بام، آبیاری اتوماتیک و یا آبیاری قطره ای هوشمند جزء ضرورتهای اجرای روف گاردن محسوب می گردد. هزینه اجرای آبیاری اتوماتیک در مقایسه با عملکرد آن بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود. همچنین نصب لایه های بام سبز و نظارت بر اجرای پروژه ،از ملزومات طراحی و ساخت روف گاردن میباشد.

سنگ و چمن مصنوعی

قبل از اجرای روف گاردن به چند نکته اساسی توجه کنید.

عدم دقت در زیرسازی پشت بام باعث نشت و استفاده از متریال ارزان و نامناسب و افراد کم تجربه باعث ایجاد خسارت های زیادی به ساختمان می شود. جهت اجرای روف گاردن نیاز به آماده سازی سطح تمام شده بام وجود دارد. در روش پرتابل- مدولار زیرسازی استاندارد بام شامل ایزوگام (در دو جهت مختلف)، یک لایه ملات ماسه – سیمان روی ایزوگام، و یا موزائیک می باشد. پس از اجرای زیرسازی اولیه، به مدت دو شبانه – روز تست آب باید انجام گیرد.و در روشهای گسترده با عایق هایی که در بخش ایزولاسیون گفته شده میتوان زیرسازی مناب جهت کاشت داشته باشیم.

نکته مهم در روف گاردن یا بام سبز، انتخاب گل و گیاه متناسب با شرایط آب و هوایی است و همچنین به عایق کاری مناسب بام و استفاده از متریال مرغوب، طراحی درست و اصولی و شرایط مکانی پروژه (پر نور، کم نور بودن،دید از ساختمانهای اطراف، دید از خود پشت بام به اطراف) توجه کرد.

 کفسازی در پشت بام به دو صورت کف چوبی و شن و قلوه سنگ تزئینی می باشد. هر چه میزان مسیرهای چوبی در کف بیشتر باشد هزینه اجرای روف گاردن بالاتر و هرچه میزان شن تزئینی افزایش یابد هزینه اجرای روف گاردن کاهش خواهد یافت. چرا که در کفسازی چوبی علاوه بر بالا بودن هزینه متریال اولیه چوب پلاست، هزینه زیرسازی و دستمزد جزء هزینه های اضافه می باشد. اما شن تزئینی نیاز به زیرسازی و نصب نداشته و قاعدتاً در کم کردن هزینه اجرای روف گاردن بسیار مؤثر است.

بام سبز گسترده

بام سبز گسترده

متاسفانه برخی از شرکت ها فقط مدعی اجرای روف گاردن در کشور هستند اما با اجناسی نامرغوب و ارزان قیمت و سود کلان  و کامل ننمودن همه ملزمات در اجرای روف گاردن  و چیدن بعضی اجناس کنار هم بدون در نظر گرفتن همه نیازها،باعث می شود طرح اجرا شده تنها چند ماه زیبا و کارآمد باشد. اما بدون تردید بعد از مدتی به علت اجرای غیر اصولی تبدیل به انبوهی از زباله می شود.

 هیچ وقت در اجرای روف گاردن به دنبال قیمت پایین تر یا برند خاصی نباشید، بلکه از طریق تحقیق و اعتماد و مسئولیت پذیری تیم مقابل تصمیم بگیرید تا باغی زیبا برای استراحت و خالی نمودن استرس درآپارتمان خود داشته باشید.

مبلمان در روف گاردن

مبلمان در روف گاردن

با توجه به مطالب ذکر شده، هزینه اجرای روف گاردن طیف وسیعی از متر مربعی 300000 تومان تا 1400000 تومان را شامل می گردد. جهت برآورد هزینه واطلاع بیشتر با هزینه های نمونه های اجرایی روف گاردن می توان با متخصصن مربوطه تماس حاصل نمود.

 

روف گاردن

روف گاردن

مطالب مرتبط

12 دیدگاه‌

 1. فروردین 14, 1397

  […] تغییرات شگرفی را در حیاط منزل یا ورودی آپارتمانتان یا روف گاردن به وجود […]

 2. فروردین 18, 1397

  […] یا خانه ای که دسترسی به حیاط ندارد زندگی میکنید،روف گاردن ها گزینه مناسبی برای داشتن درختان،گل ها،گیاهان زینتی […]

 3. فروردین 18, 1397

  […] یا خانه ای که دسترسی به حیاط ندارد زندگی میکنید،روف گاردن ها گزینه مناسبی برای داشتن درختان،گل ها،گیاهان زینتی […]

 4. فروردین 18, 1397

  […] یا خانه ای که دسترسی به حیاط ندارد زندگی میکنید، روف گاردن ها گزینه مناسبی برای داشتن درختان،گل ها،گیاهان زینتی […]

 5. فروردین 18, 1397

  […] طراحی ، اجرا و ساخت بام سبز […]

 6. فروردین 18, 1397

  […] طراحی ، اجرا و ساخت بام سبز […]

 7. مرداد 1, 1397

  […] هزینه اجرای روف گاردن | قیمت بام سبز […]

 8. مرداد 1, 1397

  […] اطلاح از مراحل قیمتی به مقاله قبلی ما رجوع […]

 9. مرداد 5, 1397

  […] هزینه اجرای روف گاردن | قیمت بام سبز […]

 10. مرداد 24, 1397

  […] هزینه اجرای روف گاردن | قیمت بام سبز […]

 11. آبان 5, 1397

  […] و مجری روف گاردن ( بام سبز ) برای پیش فاکتور  و استعلام هزینه اجرای روف گاردن  با ما تماس […]

 12. آبان 24, 1397

  […] هزینه اجرای روف گاردن […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *