ویژگی های شرکت طراحی روف گاردن

در این مقاله به بررسی ویژگی های شرکت طراحی روف گاردن میپردازیم،لزوم نوشتن این مقاله عدم توجه مالکان در ایران به بحث طراحی می باشد که این رفتار غلط باعث مشکلاته بعدی در طرح و پروژه می شود.
در ابتدا باید بررسی کنیم مفهوم طراحی چیست؟

طراحی به دانش ایجاد یک طرح از تصویری ذهنی، خیالی یا واقعی گفته می‌شود. طراحی در معنای تخصصی، مفاهیم و کاربردهای متنوعی را دربر می‌گیرد، از این رو مانند واژهٔ هنر با یک تعریف مشخص نمی‌توان تمام جنبه‌های آن را بیان کرد.
سابقه اولین طراحی‌ها بسیار کهن است.شاید بتوان گفت قدیمی‌ترین طرحها مربوط به دورانی است که بشر درون غارها زندگی می‌کرده‌است

شرکت طراحی روف گاردن مدرن می بایست علاوه بر اصول معماری باید در زیرسازی و اصول مهندسی ساخت نیز تسلط کافی را داشته تا در مرحله ی بهره برداری دچار مشکل نشده و هزینه های مضاعف برای مالک همراه نداشته باشد.

مراحل الزامی رعایت طراحی

1-در شرکت طراحی روف گاردن می بایست ابتدا موضوع پروژه تعریف و تشریح شود

اولین مرحله از کار طراحی ، کسب اطلاعات در خصوص خواسته های کارفرماست. قبل از هر چیزی طراح باید بداند که موضوع طرح که قرار است طراحی شود چیست؟! و کارفرما از فضای مورد نظر خود چه توقعاتی دارد؟! بنابراین سوالاتی که به وجود خواهد آمد این است که:

  • استفاده کنندگان از فضا چه کسانی هستند؟
  • چه نوع فعالیتی قرار است در آن اتفاق بیفتد؟
  • خواسته های ویژه کارفرما کدامند؟
  • و هر سوال دیگری از این دست که در مورد هر کاربری می تواند متفاوت باشد.

2-جمع آوری اطلاعات و شناخت سایت

در شرکت طراحی روف گاردن باید به بررسی شرایط سایت پروژه پرداخت و ابعاد، اندازه و همسایگی های بام را شناخت. طراح باید جهت گیری جغرافیایی را در نظر بگیرد. میزان عبور و مرور پیاده و سواره را بشناسد و شرایط کالبدی (فیزیکی)، فرهنگی و اجتماعی محل قرارگیری زمین پروژه را شناسایی کند. جمع آوری این اطلاعات کمک خواهد کرد تا معمار بتواند تصمیمات صحیح اتخاذ کرده و حتی در مراحل بعدی کار از آنها استفاده کند.

3-جمع آوری اطلاعات و شناخت اقلیم منطقه

شرکت طراحی روف گاردن باید بداند که زمین پروژه در کدام یک از مناطق آب و هوایی قرار دارد. تا بتواند برحسب شرایط محیطی دست به انتخاب مصالح و طراحی فضاهای ساختمان بزند. همه ما خوب می دانیم که شرایط اقلیمی هر منطقه تاثیرات مستقیمی بر روی ساخت و سازهای آن دارد و محدودیت هایی را در انتخاب گزینه های پیش روی طراح ایجاد می کند. بنابراین در این مرحله تجزیه تحلیل های لازم به خوبی صورت می پذیرد.

4-بررسی نمونه مورد های مرتبط اجرا شده

شرکت طراحی روف گاردن4

پس از کسب اطلاعات پایه ای نوبت آن خواهد رسید که شرکت طراح شروع به جستجو بکند و روف گاردن های اجرا شده در شرایط مشابه پروژه خود را بیابد. این شباهت ها می تواند در حوزه کاربری و یا اقلیمی باشد. دیدن نمونه ای اجرایی و موفق به یاری طراح خواهد آمد تا بداند که در شرایط یکسان به چه نکاتی باید توجه کند. بدیهی است که این بررسی ها تنها برای دیدن و ایده گرفتن است و انتظار می رود که باعث خلق اثری خلاقانه، نو و بدیع شود.

5-شکل گیری کانسپت و ایده های طرح در شرکت طراحی روف گاردن

شرکت طراحی روف گاردن توجه به تجزیه و تحلیل لیست اطلاعات به دست آمده از هر بخش، طرح را پیش روی خود می گذارد و برای اجرایی کردن آن ایده هایی کاربردی را مد نظر قرار می دهد. در صورتی که کاربری فضا از اهمیت ویژه ی فرهنگی، اجتماعی برخوردار باشد کانسپت طرح اهمیت بیشتری خواهد داشت. در پروژه هایی مانند بیمارستان ها  که روابط فضاها و رفت آمد در آن در اولویت قرار دارد ایده ها از رویکرد کاملا مفهومی فاصله می گیرد.در این مرحله شرکت طراح باید به استفاده ی خصوصی یا عمومی برای تمام ساکنین یا مردم یا اشخاص خاص توجه ویژه ای کند.

6-برنامه ریزی فیزیکی، طراحی دیاگرام روابط و عرصه بندی فضاها

تعیین ریزفضاهای ساختمان و مشخص کردن روابط آنها با یکدیگر باید به وضوح انجام بگیرد. گرچه اعداد و ارقام اندازه های فضاها در مراحل بعدی ممکن است با توجه به شرایط ترسیمی و … تغییر کند اما ترسیمات شماتیک (فرضی و بدون اندازه) جایگذاری فضاها لازم است.شرکت طراحی روف گاردن در این مرحله عرصه بندی فضاها را انجام می دهد.تمامی فضا ها در این مرحله به وجود می آیند.

7-تلفیق متریال های مختلف در طراحی

شرکت طراحی روف گاردن می بایست بعد از فضا سازی در طراحی خود استفاده از متریال های مختلف و ایجاد یکنواختی در طرح را در نظر گیرد و حتی در بکارگیری گیاهان نیز باید طیف رنگی مناسب را انتخاب کند،در برخی مقالات معتبر به طور مثال استفاده 3 رنگ برای گیاهان در روف را الزامی می دادند و آنرا پایه تلفیق رنگی می دادند البته به اعتقاد ایران روف گاردن گیاهان باید از نظر اندازه در تمامی قسمت ها نیز باهم متناسب باشند از قبیل ریشه و ساقه و گل های آن.

8-نورپردازی

نورپردازی روف گاردن هم به اندازه طراحی خود روف گاردن مهم است. چرا که این نورپردازی ها باعث خواهند شد که روف گاردن شما در شب نیز همانند روز زنده، پویا و تاثیر گذار باشد. اما باید به این نکته توجه کنید که نورپردازی ها باید به گونه ای صورت بگیرند که خیلی خیره کننده نباشند و طرح به نورپردازی خلاصه نشود و تاکید ابتدا به طرح روف گاردن باشد.

9-ترسیم و ارائه مدارک و نقشه ها

هر ایده و طرح در شرکت طراحی روف گاردن برای اجرا شدن و به عینیت رسیدن نیازمند ترسیمات دقیق اجرایی در دو مرحله فاز یک و دو است.با توجه به وجود ابزارهای مختلف طراحی برای ترسیم این زنان به نسبت سابق بسیار کاهش یافته و ترسیمات دقیق تر و قابل فهم تری نیز ارائه می گردد.

 

در نهایت ایران روف گاردن توصیه می کند در قسمت طراحی مالکان دقت بیشتری داشته باشند

متاسفانه در کشور ما بدلیل ارزش قائل نشدن به طراحی و کپی کاری در این زمینه بسیاری از مشکلات ساخت صورت می پزید و با وجود اجرای دقیق نیز نمی توان از خسارات طرح ضعیف جلوگیری کرد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *