کاشت در بام سبز

ایده کاشت در بام سبز

کاشت در بام سبز یا روف گاردن اغلب در درجه های آخر اولویت ایرانیا قرار می گیرد ولی بسیار مسئله مهمی است ، تصمیم گرفتیم مطلبی جداگانه را به این قسمت اختصاص دهیم :

تنها با ذکر منبع مجاز به استفاده از این مقاله هستین

طراحی کاشت، اغلب نادیده گرفته می شود، می تواند برای باغبانان جدید و با تجربه بسیار پر ریسک باشد. از پیشنهادات زیر استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که کاشت در باغ شما یک هدف مشخص دارد و توجه مردم، زنبورها، پرندگان و پروانه ها را جلب می کند.بله شما به توجه تمامی آن ها نیاز دارید .

1. گیاهان را برای ردیف جلو انتخاب کنید

گیاهان در لبه مرزی در امتداد پیاده روی، پاسیو، یا چمن، می توانند همه تفاوت ها را در ظاهر آن ایجاد کنند. گیاهان کم رشد در ردیف جلو، شکل تخت را تسریع می کنند، لبه های خشن را نرم می کنند و باعث می شود به گیاهان بلندتر پشت سر هم توجه شود.

روف گاردن ایران روف گاردن 2

ایران روف گاردن 432

چوب کاج کمرنگ که به شکل گلهای کوچک شکل گرفته است، یک لبه شیک و جذاب در امتداد یک پیاده روی سنگ ایجاد می کند. عکس بالا

گیاهان کم رشد در ردیف جلو باید پر شوند، در یک خط خوب نگاه کنند و به مراقبت زیاد نیاز نداشته باشند. اگر یک تخت باغ را از فاصله دور مشاهده کنید، ارتفاع گیاهان لبه دار می تواند نسبتا بالا باشد – حدود 60سانت است. در تختچه هایی که نزدیک به آن قرار دارند، گیاهان مرزی باید کمتر از60 سانت باشد.

به طور مثال گل های سالیانه هایی از قبیل آلیسوم شیرین، یک گلدان سفیدی زیبا با گل های سفید، گل و گل های معطر خود را ایجاد می کند. اگر برش داده شوند آنها تمام فصل را پرورش  می یابند. سبز و سفید چند ساله ( Liriope muscari ) یکی دیگر از علاقه مندان من به لبه تخت است.

2. در مورد تاثیر نور خورشید بر روی رنگ فکر کنید

انتخاب رنگ ما در منظر ، به طور عمده، تحت تأثیر مکان جغرافیایی ما، شدت خورشید و زمان سال است. به عنوان مثال، در انگلستان، رنگ های پاستیل تزیین می شود در حالی که رنگ های روشن ممکن است در نور خاموش، نور شمالی ظاهر شوند. به همین دلیل است که گرترود جکیل، طراح بزرگ باغ وحش بریتانیا، بنفش به عنوان یک رنگ دشوار دید. اما در یک باغ سبز روشن و آفتابی، هر سایه ای از بنفش و ارغوانی بسیار جذاب است.

به طور مشابه، تنظیمات رنگ ما می تواند با فصل تغییر کند. در اوایل بهار، زمانی که نور نرم است، ما با نور صورتی و نرم زرد هیجان داریم. همانطور که سال پیشرفت می کند و خورشید قوی تر می شود، پاستیل ها شسته می شوند و ما قرمز ها، طلا و پرتقال ها را در خارج از منزل می خواهیم.

3. فرم، خط و رنگ را در نظر بگیرید

غالبا این گیاهان به عنوان یک خط تزئینی یا مات مصنوعی نامیده می شوند. اما این منطقی است که هنرمند برجسته از برزیل، رابرتو بورل مارکس ، گیاهان را به این طریق دید:

“باغ پیچیده ای از زیبایی شناسی و مقاصد پلاستیکی است؛ و گیاه، به یک هنرمند چشم انداز نه تنها یک گیاه – نادر، غیر معمول، عادی و یا محکوم به ناپدید شدن – اما همچنین یک رنگ، یک شکل، یک حجم و یا arabesque در خود است. ”
– روبرتو Burle مارکس

او به ما توصیه می کند که گیاهان را به عنوان بخشی از یک پالت طراحی، قدردانی فرم، خط و یا رنگ تصور کردن به باغ اضافه شوند.

در هم آمیختن گل و عطر گل

4. ایجاد یک توده گیاهان

جالب اینجاست که اگر ما یک توده بزرگ یک گیاه کم رشد را در زمین قرار دهیم، طبیعت ترجیح می دهد تا آن را با خود مخلوط کند. چرا این کار را شما نکنید.سعی کنید گاهی یک توده گیاهی را در کنار هم قرار دهید و از ترکیب گیاهان و عطر های آن ها در کنار یکدیگر  لذت ببرید.

 

روف گاردن 342

این سمفونی خیره کننده زمینی و سرخس سرخ شده در باغ فیلدس سرپرست  قرار دارد.

بعضی  این روش را توصیه می کنند زیرا در آمیختن گیاهان ممکن است دشوار باشند. اما اگر شما یک ظاهر یکنواخت را نمیخواهید و برخی از تمایلات را در ذهن ندارید، ترکیبی از پوششهای زمینی کوچک را با گیاهان با برگهای بزرگ پرورش دهید. نتیجه می تواند کاملا فریبنده باشد.

5. “صدا” گل را در آغوش بگیرید

زنگ معبد متوقف می شود، اما من هنوز صدا را از گل می شنوم.
– باسو (شاعر ژاپنی، قرن 17)

منیزیم های چند رنگی iranroofgarden 2

ایران روف گاردن 421

زینیا چند رنگی در یک صبح تابستان به طور همزمان آواز می خواند.

مهم نیست که چقدر زیبایی یک باغ در فضای باز است، همیشه  گلدان گیاه پر از گل است که بیشتر ستایش می شود. عطر شکوفه ها همیشه در کنار گل ها ستایش می شوند و این موسیقی روف گاردن یا بام سبز شمارا می سازد.

6. غذای بینی

عطر غذا برای بینی است. به طور متوسط، یک نفر در روز 23000 نفس را جذب می کند و عطرهای موجود در هر نفس، اطلاعات، خلق و خوی را منتقل می کنند و  در اینجا سه ​​راهنمایی برای ترکیب گیاهان عطر در یک چشم انداز وجود دارد:

  • گیاهان معطر را در نزدیکی خانه خود قرار دهید .
  • گیاهان معطر را در یک قسمت آفتابی یا در نزدیکی دیوار جنوبی قرار دهید. گرما منعکس شده می تواند بوی را قوی تر کند.
  • گیاهان معطررا در یک فضای محصور، مانند یک باغ دیوار یا حیاط جانبی کوچک قرار دهید. شما با عطر احاطه خواهید شد.

 رز باغ، زرد گل رز Johnsen مناظر و استخرهای Mount Kisco، NY

هیچ چیز نمی تواند خلق و خوی ما را به سرعت  عطر و بوی بوجود آمده عادت دهد. این به این دلیل است که بوی به طور مستقیم به قسمت لنبی مغز می رود که سطح استرس، ضربان قلب و فشار خون را کنترل می کند. گل رز که زیبا و درمانی است!

جلبک ها، پرندگان و حبوبات

7. یادداشت : گرده را به خاطر بسپار

یک باغ در واقع  دنیای طبیعی است که ما اغلب نادیده می گیریمش. در حالی که ما رنگ، عطر و ظاهر چشم انداز شگفت انگیز را تحسین می کنیم، پرنده ها، پروانه ها، زنبورها، پرندگان و دیگر گیاهان ما  گرده افشانی می کنند. شواهد جهانی نشان می دهد که جمعیت گرده افشان ها به علت عوامل بسیاری از جمله تخریب زیستگاه ها کاهش می یابد، بنابراین لطفا باغبانی خود را برای این موجودات شگفت انگیز طراحی کنید.

کوه نعنا،

زنبورها و پروانه ها کوه نعناع خوشه ای ( Pycnanthemum muticum ) را دوست دارند. این گل های صورتی سفید، گل آروماتیک احاطه شده با براق نقره ای هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *